Razpis muzejem za pridobitev oznake dostopnosti COME-IN!
17. 07. 2020 Razpis muzejem za pridobitev oznake dostopnosti COME-IN! Oznaka COME-IN! spodbuja dostopnost in vključenost s ciljem omogočanja muzejske izkušnje za vse. Temelji na COME-IN! Smernicah, Konvenciji Združenih narodov o pravicah invalidov in evropski zakonodaji. Cilj razpisa oznake je vključiti čim večje število muzejev in postati svetovna oznaka za muzeje, ki se ukvarjajo z dostopnostjo, spodbujajo demokracijo, nediskriminacijo in ponujajo enake možnosti, boljšo dostopnost kulture in enake kulturne pravice za vse zainteresirane.
Obvestilo za obiskovalce
16. 04. 2020 Obvestilo za obiskovalce Spoštovane uporabnike obveščamo, da bo Pomorski muzej, z vsemi dislociranimi enotami, od petka, 13. marca 2020 vse do preklica, zaprt za obiskovalce. V muzejske prostore je vstop dovoljen le muzejskim delavcem in pooblaščenim osebam, ki opravljajo nujna vzdrževalna dela. Ukrep smo sprejeli v skladu z navodili Ministrstva za kulturo za preprečevanje širitve epidemije COVID-19. V času epidemije koronavirusa vam omogočamo virtualna ogleda naših dislociranih zbirk. Pripravili smo tudi vsebine za naše mlajše obiskovalce.