Muzejska jadrnica »Galeb« končno v obnovo
17. 12. 2020 Muzejska jadrnica »Galeb« končno v obnovo V torek, 15. decembra, smo s pomočjo Janeza Šabca in njegove lesene jadrnice »Stari maček« privlekli jadrnico »Galeb« v Marino Portorož, kjer so jo delavci dvignili, oprali in natovorili na kamion. Muzejsko jadrnico Galeb, kuter M6, ki sta jo znana baletnika in koreografa Pino in Pia Mlakar leta 1994 podarila Pomorskemu muzeju Piran, so nato odpeljali v Tržič (Monfalcone), kjer jo bodo obnovili in ji zagotovili plovno varnost ladjedelski mojstri v ladjedelnici Alto Adriatico Custom.
Razpis muzejem za pridobitev oznake dostopnosti COME-IN!
17. 07. 2020 Razpis muzejem za pridobitev oznake dostopnosti COME-IN! Oznaka COME-IN! spodbuja dostopnost in vključenost s ciljem omogočanja muzejske izkušnje za vse. Temelji na COME-IN! Smernicah, Konvenciji Združenih narodov o pravicah invalidov in evropski zakonodaji. Cilj razpisa oznake je vključiti čim večje število muzejev in postati svetovna oznaka za muzeje, ki se ukvarjajo z dostopnostjo, spodbujajo demokracijo, nediskriminacijo in ponujajo enake možnosti, boljšo dostopnost kulture in enake kulturne pravice za vse zainteresirane.