Novice

17. 12. 2018 Predstavitev piranske ribiške zadruge Vljudno vas vabino na predstavitev prapora nekdanje ribiške zadruge in dopolnjene zbirke tradicionalnega ribištva s pričevanjem najstarejšega piranskega ribiča Segia Perentina. Dogodek bo v Pomorskem muzeju "Sergej Mašera" Piran v petek, 21. 12. 2018, ob 11. uri. Istega dne ob 17. uri, bo v Info centru v Monfortu Skupnost Italijanov "Giuseppe Tartini" Piran v sodelovanu z našim muzejem, predstavila Združenje piranskih pomorščakov in njihov prapor.
22. 07. 2018 V Monfortu nastaja replika tradicionalnega istrskega plovila topo V okviru projekta Mala barka 2 (Interreg Slovenija-Hrvaška) Pomorski muzej "Sergej Mašera" Piran gradi repliko tradicionalnega ribiškega plovila istrskega topa. Gradnjo smo zaupali ladjedelniškemu mojstru Tomiju Sinožiću in njegovim sodelavcem. V ta namen smo prostore v nekdanjem skladišču soli Monfort preuredili v "škver". V ponedeljek, 16. 7. 2018, smo projekt predstavili javnosti in medijem, gradnjo pa si lahko vsi zainteresirani prosto ogledate ob naslednjem urniku:od ponedeljka do petka: 10.00-13.00, ob sredah in petkih tudi 18.00-21.00. Vabljeni!