Preskočite na vsebino

Solinarska kulinarika 2024 - zaključek projekta

Vljudno vabljeni v sredo, 2. oktobra 2024 ob 18.00, v Infocenter Pomorskega muzeja v Monfortu, nekdanjem skladišču soli v Portorožu, Obala 8, na zaključni dogodek letošnje izvedbe kulinarično dediščinskega projekta »Solinarska kulinarika«

 

Program: 

 

18.00 

Prihod obiskovalcev in ogled razstav »Sal nostrum«, Tradicionalno ladjedelstvo in Razvoj vodnih športov 

 

18.15 

Predstavitev projekta »Solinarska kulinarika« 

 

18.30 

Predavanje: Predlog rekonstrukcije solnih fondov na Fontaniggah 

Krajinska arhitektka Zala Dimc bo predstavila izsledke magistrskega dela, ki se osredotoča na možnost združljivosti pridobivanja soli in ohranjanja narave na Fontaniggah, južnem delu Sečoveljskih solin. Gre za poglobljeno študijo in primer revitalizacije opuščenega predela solin z zadnjimi ostanki srednjeveške tipologije solinarstva Piranskih solin. 

 

Zaključek s pogostitvijo in predstavitvijo nadaljevanja projekta. 

 

V letu 2024, ko so Dnevi evropske kulturne dediščine (https://dekd.zvkds.si/sl/dekd/dekd-tkd) posvečeni dediščini kulturnih poti, mreženju in povezav, poteka peta izvedba projekta Solinarska kulinarika. Projekt je poleg spoznavanja kulturne krajine solin, solinarskih veščin in življenja osredinjen na preučevanju, predstavitvi in pripravi jedi povezanih s kulturo bivanja in dela v solinah.

 

V skupni organizaciji in sodelovanju:
Pomorskega muzeja »Sergej Mašera« Piran, Samoupravne skupnosti italijanske narodnosti Piran s Skupnostjo Italijanov »Giuseppe Tartini« Piran in Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije, upravljalcem Krajinskega parka Sečoveljske soline, podjetjem Soline d.o.o., etnografske skupine Solinarska družina, Župnijo Sečovlje, Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper, Združenjem Muzofil, Slovenskim konservatorskim društvom in drugimi

Dobrodošli!

Prijava na e-novice

Obveščanje o novostih, itd.
Več o obdelavi osebnih podatkov in svojih pravicah najdete tukaj.