Solinarska kulinarika - zaključek projekta

Vljudno vabljeni v sredo, 5. oktobra 2022 ob 18.00, v Infocenter razstavišča Pomorskega muzeja v Monfortu, na zaključni dogodek projekta »Solinarska kulinarika«, organiziranega v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine. V sklopu dogodka bo potekala tudi predstavitev knjige »Besede in okusi iz Istrske kužine« avtorice doc. dr. Suzane Todorović.

Program:

18.00 Prihod obiskovalcev

18.15 Pozdravni nagovori

Pomorski muzej "Sergej Mašera" Piran

Zavod za varstvo kulturne dediščine RS, enota Piran

Samoupravna skupnost italijanske narodnosti

Predstavitev projekta

-          Solinarska družina - "La Famea dei salineri" bo predstavila hrano, ki smo jo pripravili v letošnji izvedbi  projekta

-          Predstavnik mladinskega združenja Samoupravne skupnosti italijanske narodnosti bo predstavil video in fotografske posnetke  dogodkov projekta.

18.45 Predstavitev knjige Besede in okusi iz Istrske kužine avtorice doc. dr. Suzane Todorović

Knjigo bosta predstavili avtorica doc. dr. Suzana Todorović in urednica Ingrid Celestina iz knjigarne in založbe Libris.

Zaključek s pogostitvijo in predstavitvijo nadaljevanja projekta.