Petrvs Coppvs fecit: de summa totius orbis

Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran hrani v svojih zbirkah zelo dragocene predmete. Med temi je tudi knjiga, kodeks, katere avtor je kartograf in korograf Pietro Coppo.

Kodeks je del fonda stare piranske mestne knjižnice Biblioteche civiche, ki jo je muzej ob svoji ustanovitvi leta 1954 v celoti sprejel v hrambo. Dragocenost in izjemnost Coppovega kodeksa sta bila poznana že dolgo pred letom 1954, ponovno potrjena pa leta 1986 z izdajo znanstvene študije in ponatisa geografskih kart.

V letu 2001 je bil v okviru mednarodnega projekta CULTUCADSES kodeks ponovno preučen, postavljena je bila razstava in izdana je bila publikacija, ki je namenjena širši publiki. V njej so podrobneje orisani življenje in delo Pietra Coppa ter glavne značilnosti kodeksa in obdobja, v katerem je Pietro Coppo ustvarjal.