»Solinarska kulinarika« 2024

Vljudno vabljeni v sredo, 29. maja 2024, ob 17. uri v Muzej solinarstva v Fontaniggah v Krajinskem parku Sečoveljske soline na uvodni dogodek letošnje izvedbe kulinarično dediščinskega projekta »Solinarska kulinarika«.

Program:

17:00 Srečanje ob vhodu v Fontanigge v Krajinskem parku Sečoveljske soline in odhod z vlakcem do Muzeja solinarstva.
17:30: Vodenje po muzejski zbirki, pedagoške delavnice in predstavitev ter igranje tradicionalnih družabnih iger.
18:00 Strokovno predavanje - Flavio Bonin: Zgodovina solin in uporaba soli.
18:30 Predstavitev in prikaz priprave kruha ter peka v krušni peči solinarske hiše z Emilijo Pavlič.
20:00 Vrnitev z vlakcem do vhoda v Fontanigge.

Vse obiskovalce vabimo, da v namen zmanjševanja uporabe embalaže za enkratno uporabo, s seboj prinesete lasten kozarec.

V letu 2024, ko so Dnevi evropske kulturne dediščine posvečeni dediščini kulturnih poti, mreženju in povezav, bo potekala peta izvedba projekta Solinarska kulinarika. Projekt je poleg spoznavanja kulturne krajine solin, solinarskih veščin in življenja osredinjen na preučevanju, predstavitvi in pripravi jedi povezanih s kulturo bivanja in dela v solinah.

Program dogodkov Solinarske kulinarike 2024:

29. maj ob 17.00: Muzej solinarstva, Fontanigge - Krajinski park Sečoveljske soline
26. junij ob 18.00: Muzej solinarstva, Fontanigge - Krajinski park Sečoveljske soline
24. julij ob 18.00: Muzej solinarstva, Fontanigge - Krajinski park Sečoveljske soline
25. avgust ob 10.00: Seča, dvorišče ob cerkvi sv. Jerneja
2. oktober ob 18.00: Monfort, nekdanje skladišče soli

V skupni organizaciji in sodelovanju:

Pomorskega muzeja »Sergej Mašera« Piran, Samoupravne skupnosti italijanske narodnosti Piran s Skupnostjo Italijanov »Giuseppe Tartini« Piran in Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije, upravljalcem Krajinskega parka Sečoveljske soline, podjetjem Soline d.o.o., etnografske skupine Solinarska družina, Župnijo Sečovlje, Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper, Združenjem Muzofil, Slovenskim konservatorskim društvom in drugimi …

Vljudno vabljeni!