Naprej v preteklost 2024

Vabimo vas na ogled novih muzejskih spletnih vsebin.

Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran ponovno sodeluje v skupni spletni akciji slovenskih muzejev »Naprej v preteklost«.

Na kanalu YouTube si od 17. 4. 2024 ob 11.00 lahko ogledate video z naslovom Ribištvo na slovenski istrski obali, ki je nastal v sklopu prenove istoimenske stalne razstave. Prinaša kratek pregled zgodovine ribištva, ribiških plovil, mrež, načinov ribolova, ribje predelovalne industrije in prodaje rib ter nekaj z ribištvom povezanih vsebin iz Metodične enciklopedije, ki je izšla v Padovi leta 1797. Video si lahko v bolj obsežni različici ogledate na sami razstavi. Avtorica razstave je dr. Nadja Terčon, film pa je pripravila Mateja Tomažinčič.

Video si lahko ogledate na tej povezavi.

Dogodke akcije, ki poteka od 15. do 21. 4. 2024, lahko na spletu spremljate pod ključniki #naprejvpreteklost, #pomladvmuzeju #učenjevmuzeju.

Program vseh sodelujočih muzejev si lahko ogledate na naslednji povezavi.

Pridružite se nam!