Večer, posvečen batani

V sredo, 10. aprila 2024, ob 18.30, vas vabimo v Infocenter razstavišča Monfort v Portorožu, Obala 8, na večer, posvečen batani, s predstavitvijo dokumentarnega filma in knjige.

Večer organizirajo: Skupnost Italijanov »Giuseppe Tartini« iz Pirana, Samoupravna skupnost italijanske narodnosti Piran, Italijansko središče “Carlo Combi” iz Kopra v sodelovanju z Društvom za zgodovinske in geografske študije iz Pirana in Pomorskim muzejem »Sergej Mašera« Piran.

POSVEČENO BATANI

♦ Predstavitev dokumentarca

»LUME: UNA LUCE NELL’OSCURITÀ« (Luč: svetloba v temi)

Zamisel in priprava: Marina Paoletić, snemanje, montaža in režija: Lorenzo Fattor, Faber Filmmaking.

Dokumentarec je nastal v sodelovanju z Italijanskim središčem Carlo Combi iz Kopra in Društvom ljubiteljev morja in kulturne dediščine “Savudrijska batana – Batana salvorina” (2023).

♦ Predstavitev publikacije

»DI QUESTO MARE CHE È IL MONDO…« (O tem morju, ki je svet…)

Avtorica publikacije: Rosanna Turcinovich Giuricin (izšla pri Edizioni Pendagron, 2023).