POSLIKAVE PAHLJAČ Z VZHODNOAZIJSKIMI MOTIVI

Pred zaključkom razstave Kanček Vzhodne Azije, Predmeti iz Vzhodne Azije v zbirkah pomorščakov
vas v petek, 5. aprila 2024, ob 17. uri
vljudno vabimo v Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran na delavnico
POSLIKAVE PAHLJAČ Z VZHODNOAZIJSKIMI MOTIVI

Delavnica ponuja spoznavanje japonskih in kitajskih pahljač ter izkušnjo vzhodnoazijskega načina slikanja s čopičem na rižev papir in na prazno pahljačo.
Delavnico bosta vodili ilustratorka Lili Saje Wang, ki bo predstavila osnove slikanja s čopičem in nekaj vzhodnoazijskih motivov, ter japonologinja dr. Nataša Visočnik Gerželj z Oddelka za Azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, ki bo spregovorila o pahljačah in njihovi rabi v Vzhodni Aziji.

Delavnica je primerna za vse generacije (od 10 let naprej).
Cena delavnice: 5 EUR

Prijave za delavnico zbiramo na telefonski številki 05-671 00 40 ali na elektronski naslov: muzej@pommuz-pi.si
Delavnica bo potekala le v primeru zadostnega števila prijav.

Delavnico je organiziral Pomorski muzej Piran v sodelovanju z Oddelkom za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani v sklopu projekta Osiroteli predmeti - Obravnava vzhodnoazijskih predmetov zunaj ustaljenih zbirateljskih praks v slovenskem prostoru.