Odprtje razstave Kanček Daljnega vzhoda

Na poletno muzejsko noč vas  v soboto, 17. junija, ob 20. uri vabimo v Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran
na odprtje občasne razstave

Kanček Daljnega vzhoda / Predmeti iz Vzhodne Azije v zbirkah pomorščakov.

Na razstavi bodo predstavljene večplastne pripovedi predmetov iz Vzhodne Azije. Po eni strani bodo obiskovalci spoznali njihov nastanek, pomen in način uporabe v izvornem okolju, po drugi pa njihovo povezanost s pomorščaki in poznejšimi lastniki ter njihov pomen in vlogo v novem okolju. Predstavljene bodo življenjske zgodbe predmetov ter pomen predmetov pri širjenju vedenja o tujih kulturah in razumevanju drugačnosti.

Razstavo je pripravil Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran v sodelovanju z Oddelkom za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper v sklopu projekta Osiroteli predmeti: obravnava vzhodnoazijskih predmetov izven organiziranih zbirateljskih praks v slovenskem prostoru.