19. Solinarski praznik ob prazniku sv. Jurija

Pomorski muzej Piran tudi letos sodeluje na tradicionalnem solinarskem prazniku, ki obsega pester program, znotraj katerega izpostavljamo:

Sobota, 22. 4. 2023

Na Tartinijevem trgu bo sejem starin in pester kulturni program

V Gledališču Tartini Piran bo od 10.00 – 16.00 na ogled Razstava Božo Štajer: Svet solin, ki je nastala je v sodelovanju Muzeja novejše zgodovine Slovenije, Pomorskega muzeja "Sergej Mašera" Piran in Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Piran. Ob 13.30 pa bo Slobodan Simič Sime predstavil svojo knjige Solinska plovila.

V Pomorskem muzeju bo ob 11.30 vodenje po muzeju. Vodnje bo ob plačilu redne vstopnice brezplačno.

Muzej solinarstva v Sečoevljskih solinah bo cel dan brezplačen vstop. Ob 11.00 bo v potekalo brezplačno vodenje. Od vhoda v Fontanigge do Muzeja solinarstva bo organiziran prevoz z vlakom.

V parku ob Pomorskem muzeju Sergej Mašera Piran bosta dve zanimivi delavnici:

13.00 – 14.00 Delavnica Istrska glasbila, ki jo bo vodil Marino Kranjac

14.00 – 15.00 Solinarska ustvarjalna delavnica, ki jo organizira Pomorski muzej Sergej Mašera Piran.

V razstavišču Monfort bodo zbirke na ogled od 10.00 do 17.00 ure.

Nedelja, 23. 4. 2023

Ribiški pomol

12.00 – 14.00 predstavitev projekta Solinasrka kulinarika in napoved izvedbe letošnjih dogodkov.

13.00 Prikaz odhoda solinarske družine v soline

Celoten program: klikni tukaj.

Vabljeni na pester program!