Vabilo na predstavitev kataloga Iztrgano pozabi / Rescued from oblivion

V počastitev dneva slovenske kulture, vas vljudno vabimo na predstavitev kataloga

IZTRGANO POZABI, Pomorska in umetniška zbirka Splošne plovbe avtorice Duške Žitko,

v četrtek, 1. decembra 2022, ob 11.00, v Infocenter razstavišča Pomorskega muzeja v Monfortu (nekdanje skladišče soli, Obala 8, Portorož).

Zajeten katalog pomorske in umetniške zbirke Splošne plovbe ponuja celovit pregled nad ladijskimi modeli ter številnimi umetninami, pomorskimi predmeti in protokolarnimi darili, ki sestavljajo zbirko. Pod strokovnim nadzorom Pomorskega muzeja (kustosinje Duške Žitko), zbirka je bila v preteklosti na ogled v Vili San Marco v Portorožu. Danes je hranjena v depojih Splošne plovbe in le delno razstavljena v stavbi Splošne plovbe, Uprave za pomorstvo v Kopru ter na začasni gostujoči razstavi Pomorskega muzeja »6 ladij Splošne plovbe«. To je prvi celovit katalog o tej izjemni zbirki. Na predstavitvi bodo spregovorili Duška Žitko, Boris Vidmar, Jože Utenkar in Franco Juri.