30 let Muzeja solinarstva

Na Poletno muzejsko noč, v soboto 19. junija 2021, bo Pomorski muzej “Sergej Mašera” Piran s posebno razstavo obeležil 30. obletnico Muzeja solinarstva, ki je bil ustanovljen na predelu Fontanigge leta 1991 in leta 2001 razglašen za Kulturni spomenik državnega pomena.

Medinstitucionalno razstavo so pripravili dr. Flavio Bonin in kustosinja Veronika Bjelica iz Pomorskega muzeja Piran ter Matjaž Kljun, konservator Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE-Piran.

Razstava prikazuje nastanek, razvoj in tudi vse večje težave, ki botrujejo sedanjemu kritičnemu stanju tega kulturnega bisera v že pretežno naravnem okolju Krajinskega parka sečoveljskih solin. Razstava bo na ogled v Pomorskem muzeju v Piranu do konca avgusta. Nato bo septembra gostovala v Muzeju soli v Cerviji (Italija).