Gostujoča razstava Pokrajinskega muzeja Maribor BREZ MUZEJA NE GRE

Vljudno vabljeni na ogled gostujoče razstave Pokrajinskega muzeja Maribor BREZ MUZEJA NE GRE, ob 100-letnici rojstva dr. Sergeja Vrišerja, v piano nobile palače Gabrielli v Piranu, od srede, 10. marca do nedelje, 11. aprila 2021. Avtorica razstave je dr. Valentina Bevc Varl.

Leta 2020 je minilo 100 let od rojstva dr. Sergeja Vrišerja, umetnostnega zgodovinarja, dolgoletnega kustosa in ravnatelja Pokrajinskega muzeja Maribor, predavatelja muzeologije in konservatorstva na oddelku za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, profesorja likovne umetnosti in kulture na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru, barokista, uniformologa ter Mariborčana - pisca o kulturi, umetnosti, preteklosti in dediščini.