Napovednik

V kratkem bo izšla nova knjiga Pomorskega muzeja »Sergej Mašera« Piran avtorice dr. Nadje Terčon z naslovom »Sava & Jolanda, Prvi slovenski in jugoslovanski pomorščakinji, Ženske in morje ter vstop Slovenk v moški svet pomorskega poklica«.

Knjiga prinaša zanimivi življenjski zgodbi, ki si zaslužita, da nikoli ne utoneta v pozabo. Gre za zgodbi o vključevanju dveh deklet, dveh mladih žensk, v tipičen, tradicionalen moški poklic pomorščaka.  Sava Kaluža in Jolanda Gruden sta bili prvi slovenski in jugoslovanski pomorščakinji, ki sta bili izšolani in vkrcani na trgovske ladje.

Predvideni termin predstavitve: ob 7. in 8.marcu 2021- ob dnevu slovenskega pomorstva in ob mednarodnem dnevu žena...

Bogato opremljeno knjigo s trdimi platnicami (250 strani, okoli 220 slikovnih prilog) bo možno naročiti v prednaročilu z 20% popustom (16 namesto 20 EUR). Nikakor ne zamudite.

Naročila na: muzej@pommuz-pi.si