Predstavitev knjige »El Tartini in piassa«

Izšla je nova knjiga Pomorskega muzeja, avtorice Duške Žitko, o zgodbi spomenika velikanu glasbe, Pirančanu Giuseppeju Tartiniju. Knjiga v treh jezikih (slovenščini, italijanščini in angleščini) opisuje Piran v drugi polovici 19.stoletja ter ozadje in priprave na največji javni dogodek v zgodovini Pirana; otvoritev spomenika Tartiniju leta 1896. Naslov je znani vzklik številnih ponosnih Pirančanov ob slavnostnem dogodku. Knjiga bo predstavljena na Tartinijevem trgu in v Tartinijevi rojstni hiši v sredo 5.februarja 2020 ob 11.00. S predstavitvijo tik pred slovenskim kulturnim praznikom se pričenja niz kulturnih prireditev ob 250.obletnici Tartinijeve smrti ( Tartini 250 ). Prisotni bodo lahko knjigo, ob tej priložnosti, kupili z 20% popustom. Vabljeni!