Muzej na morju

Tradicionalna plovila in pomorska nesnovna dediščina na valovih skupnega morja. Dan pred regato starih bark v Piranu in ob obisku Golete Oloferne (Muzej na morju-Museo navigante) vas Pomorski muzej Piran vljudno vabi na predstavitev lokalnih dobrih praks, ki bo v Info centru Monfort, v nekdanjem skladišču soli, v Portorožu, v petek, 24. maja 2019 ob 17.00 uri.

Tematiko bodo uvodoma predstavili: Janez Šabec (pomen tradicionalne regate starih bark), Amalia Petronio in Duška Žitko (pomen veslanja na beneški način), Boris Cepuder (pomen škvera v Seči) in Marco Tibiletti  (Poslanstvo  muzeja na morju).

Na omizju bodo sodelovali tudi dr. prof. Peter Vidmar (FPP), prof. Rok Sorta (GEPŠ) in Vinko Oblak (Zavod Mediteranum).