Izjava o dostopnosti spletne strani Pomorskega muzeja »Sergej Mašera«

Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran si prizadeva omogočati čim boljšo dostopnost spletne strani v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.

Pri izdelavi spletne strani so bile upoštevane smernice WCAG 2.1

Slednje so skupek smernic in standardov, katerih osnovni namen je višja dostopnost vsebin, objavljenih na spletu za skupine oseb z oviranostmi.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletno mesto https://pomorskimuzej.si/sl/

Spletna stran Pomorskega muzeja »Sergej Mašera« Piran so v največji možni meri skladna z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Spletna stran vam omogoča:

izbiro med tremi velikostmi pisave in štirimi različnimi barvnimi kontrasti ozadja,

dajanje ukazov s pomočjo tipkovnice,

slikovni material je opremljen z alternativnimi besedilom,

spletne povezave so večinoma opisne, ob njih pa je zapis »klikni tukaj«,

videi na spletni strani so opremljeni s podnapisi, nekateri pa tudi s slovenskim znakovnim jezikom.

Spodaj navedena vsebina ni dostopna iz naslednjih razlogov:

Gradiva, objavljena kot priponke, smo večinoma skušali prilagoditi skupinam oseb z oviranostjo. Dokumentacija, namenjena širši javnosti, je v največji meri objavljena v besedilni obliki.

Alternativna besedila slikovnemu gradivu dopolnjujemo. Logotipi še niso opremljeni z zaznamkom.

Na spletni strani je nekaj slik, ki imajo besedilno vsebino in niso logotip.

Ikone o dostopnosti niso pravilno poimenovane.

Pomorski muzej Piran si prizadeva odpraviti ugotovljena neskladja.

Enkrat letno zunanji izvajalci preverjajo naše spletne vsebine z orodji za dostopnost.

Priprava te izjave o dostopnosti

Ta izjava je bila sestavljena 15. decembra 2020 v skladu s predlogo izjave o dostopnosti v skladu z Direktivo (EU) 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta o dostopnosti spletnih mest in mobilnih aplikacij organov javnega sektorja, vzpostavljeno z izvedbenim sklepom Komisije ( EU) 2018/1523.

Ocena skladnosti z zahtevami glede dostopnosti je rezultat samoocene Pomorskega muzeja Piran in preverbe dostopnosti vsebin slepim in slabovidnim s strani Hrvaške zveze slepih (Bruno Tot, Hrvatski savez slijepih).

Izjava je bila nazadnje pregledana 15.decembra 2020. Pomorski muzej Piran bo stran redno pregledoval, da bi odpravil razloge, zakaj nekatere vsebine niso bile dostopne.

Povratne informacije in kontakt:

Če opazite neskladne vsebine, ki jih ta izjava ne zajema, uporabnike spletne strani https://pomorskimuzej.si/ prosimo, da o tem obvestijo Pomorski muzej Piran.

Vsa vprašanja v zvezi z dostopnostjo spletne strani Pomorskega muzeja Piran lahko uporabniki pošljejo po e-pošti: muzej@pommuz-pi.si ali snjezana.karinja@guest.arnes.si

Postopek spremljanja uresničevanja predpisov

Informacijski pooblaščenec Republike Slovenije je organ, pristojen za spremljanje skladnosti spletnih strani in programskih rešitev za mobilne naprave ustanov z zahtevami glede dostopnosti ter za nadzor nad uresničevanjem zakona.

V primeru nezadovoljivih odzivov na obvestilo ali zahtevo za povratne informacije o dostopnosti te spletne strani se lahko uporabniki obrnejo na Informacijskega pooblaščenca po elektronski pošti: gp.ip(at)ip-rs.si

Izvršilni organ za morebitne postopke je:

Ministrstvo za javno upravo

Uprava Republike Slovenije za informacijsko varnost