Muzofilski praznik glasbe 2024

V petek, 21. 6. 2024, smo v Monfortu, v družbi Združenja Muzofil in Centra za komunikacijo sluh in govor Portorož, glasno praznovali najdaljši dan v letu.

Najprej smo med ladjami »prižgali« ogenj iz kartonastih škatel (beri postavili strukturo) in se nato z dihalnimi, glasovnimi in ritmičnimi vajami ogreli še sami. Prebudila nas je tudi kava iz ljudske pesmi: »Moja mati čuha kafe«, ki smo jo pospremili z bobnanjem različnih ritmov na škatle.

Dopoldansko ogrevanje je vodila Maja Bjelica iz Združenja Muzofil, učenci CKSG pa so pripravili številne zanimive glasbene ali glasbeno-plesne točke, ki so se prepletale med dopoldanskimi ritmi.

V drugem delu so se učenci udeležili delavnice risanja glasbenih motivov na škatle pod vodstvom Vaska Vidmarja in si ogledali kamišibajsko predstavo Martine Ljubič iz Pomorskega  muzeja Piran po zgodbi Patricije Peršolja o Marti in njenem srcu, v kateri so učenci z usmerjanjem Maruše Bizjak iz Pomorskega muzeja Piran sodelovali z zvočili.

Temperatura je na koncu narasla že zelo visoko, otroci pa so se utripajočih src poslovili in odšli poletju naproti.