Keramika v muzeju

V soboto, 20.1.2024, smo v Pomorskem muzeju pripravili vodstvo in delavnico za udeležence projekta BalanCed. Dogodek je organizirala Cona b.p., partnerica pri projektu BalanCed, ki je financiran s sredstvi Norveškega finančnega mehanizma (https://vcentru.si/oprojektu/).

Udeleženci so si najprej ogledali začasno razstavo »Kanček Daljnega vzhoda: Predmeti iz Vzhodne Azije v zbirkah pomorščakov«, po kateri jih je vodila avtorica, muzejska svetnica Bogdana Marinac.

Sledila je delavnica »Keramika v muzeju: o konserviranju-restavriranju keramike«, v kateri je višja konservatorka-restavratorka Ajda Purger predstavila svoj poklic in posebnosti konserviranja-restavriranja keramike. Na primerih predmetov iz arheološke zbirke smo si ogledali različne načine prezentacije dopolnitev na keramiki. Udeleženci so izvedeli, kako skrbeti za predmete iz keramike in porcelana iz domačih zbirk in omar. Najpogumnejši pa so se nato preizkusili v sestavljanju fragmentov keramičnega lončka.

Preživeli smo sproščeno popoldne in se veselimo nadaljnjega sodelovanja!