Zastavice in barčice v parku

V torek in sredo, 3. in 4. oktobra 2023, so Pomorski muzej Piran obiskali učenci od prvega do petega razreda Osnovne šole Pier Paolo Vergerio il Vecchio iz Kopra.

Poleg vodstev po razstavah v palači Gabrielli smo jim ob prijetnem vremenu v parku ob muzejski stavbi pripravili tudi delavnici iz muzejske ponudbe za osnovnošolce. Starejši učenci so se učili »Abecede zastav«, ki jim ni povzročala prav nobenih preglavic in s katero so si v obliki girlande izpisali svoje ime. Mlajši so izdelali pisane barčice iz papirja, s katerimi so nato varno pripluli v piranski mandrač, ki je nastajal kar na kartonu, nato pa še v domač koprski pristan. Imeli smo se lepo in se naučili veliko novega, tako da se obojestransko že veselimo novega snidenja.

Delavnici sta vodili: Ajda Purger in Maruša Bizjak
Po muzeju sta otroke vodila: Flavio Bonin in Franco Juri