Solinarska kulinarika 2023 - zaključni dogodek

V sredo 27. septembra 2023 se je v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD) 2023 in Tedna kulturne dediščine (TKD) 2023 odvil zaključni dogodek kulinarično dediščinskega projekta Solinarska kulinarika, ki so ga organizirali Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran, Samoupravna skupnost italijanske narodnosti Piran, Italijanska skupnost »Giuseppe Tartini« Piran in Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

V razstavišču Pomorskega muzeja Infocenter Monfort v Portorožu, sta Sara Vesnaver in Matteo Duniš iz mladinskega združenja Skupnosti italijanske narodnosti najprej predstavila utrinke letošnjih dogodkov, ki so se zvrstili med majem in avgustom 2023.

Sledil je pogovor o življenju v solinah s solinarjem Mitjo Petronio, ki ga je vodil Matjaž Kljun iz Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Piran. Na dogodku je sodelovala tudi Solinarska družina »La famea dei salineri«.