Odprtje razstave "Piha široko, izplujeva"

Razstava

Neja Tomšič: "Piha široko, izplujeva"
7. julij–18. september 2023

Info center Monfort (nekdanje skladišče soli), Obala 8, Portorož
Odprtje: petek, 7. julij 2023, ob 18.uri

Razstava "Piha široko, izplujeva" (gre za zapis iz ladijskega dnevnika Pie Mlakar) je posvečena prenovi jadrnice Galeb baletnega dua Pina in Pie Mlakar. Razstava prepleta dokumentacijo obnove jadrnice, ki jo je umetnica spremljala med leti 2020 in 2022, s poetičnimi interpretacijami njenega kulturnega in simbolnega pomena, v zgodbo o telesih, ki jih združujejo delo, morje in čas.

Razstava nastaja v koprodukciji IoDeposito in Pomorskega muzeja Sergej Mašera.
Partner: Primorski poletni festival

Projekt sofinancira Ministrstvo za kulturo ter Avtonomna dežela Furlanija - Julijska krajina v sklopu projekta Periferni spomini (Peripheral Memories).

Po odprtju vas ob 21h vabimo na plesno predstavo v okviru Primorskega Poletnega Festivala »Stopi iz moje sence PI 314«, hommage življenju in delu Pie in Pina Mlakar v Tartinijevo gledališče v Piranu.
Več lahko preberete na tej povezavi (klikni tukaj).

V soboto, 8. julija, ob 10. uri pa vas ponovno vabimo v Monfort na zajtrk in pogovor z avtorico razstave Nejo Tomšič in s plesalcema Nastjo Bremec Rynia in Michalom Rynia o izkušnji dela z Galebom ter z izročilom Pie in Pina Mlakarja.

Poglej vabilo (klikni tukaj).