Video predstavitev knjige Sava in Jolanda

Na Kulturni praznik Pomorski muzej vabi k ogledu kratkega predstavitvenega videa z bogatim fotografskim gradivom nove knjige Nadje Terčon Sava & Jolanda.

Ob izidu knjige Nadje Terčon Sava in Jolanda smo pripravili istoimenski film, ki prek naslovov glavnih poglavij in fotografskega gradiva predstavlja vsebino knjige. Ta govori o prvih dveh slovenskih in jugoslovanskih pomorščakinjah Savi Kaluža in Jolandi Gruden, ženskah in morju ter vstopu Slovenk v moški svet pomorskega poklica. Čeprav sta v ospredju prvi dve ženski, ki sta se želeli učiti o ladjedelstvu, strojništvu, navtiki in ne o kuhanju, gospodinjstvu in ročnih delih, pa je mogoče zaradi širšega pristopa v knjigi lahko prepoznati tudi njune sošolce, sodelavce in druge, ki so bili tako ali drugače udeleženi z njima v šolskem in prvem zaposlitvenem času ter bili priča tistemu prvemu povojnemu obdobju, ko so se dogajale velike družbene in gospodarske spremembe.

Vabljeni k ogledu filma, nakupu in branju knjige.

Film pripravila: Mateja Tomažinčič