Odprtje razstave »Vonj po lesu v morskem vetru«

V soboto, 20.junija 2020, smo v Pomorskem muzeju v Piranu, ob Poletni muzejski noči, odprli razstavo »Vonj po lesu v morskem vetru«. Gre za poklon Društvu ljubiteljev starih bark, ki od konca sedemdesetih let letno organizira v Piranu mednarodno srečanje in regato tradicionalnih lesenjač. Regati se od leta 2002 pridružuje tudi sprevod starodobnih avtomobilov v organizacija portoroške sekcije Kluba Balilla Divača. Od leta 2005 podobno regato organizirajo tudi v Izoli.

Razstavo so pripravili Franco Juri, Vinko Oblak in Janez Šabec ob strokovnem svetovanju Duške Žitko. Oblikovala jo je Dušanka Đukić. Razstavljen model trabakule »Kraljica morja«, ki je leta 1992 preplula Atlantik na jubilejni regati »America 500«, je prispeval Silvo Vran, ki je bil z Ljubom Macarolom in Iztokom Bizjakom, član posadke tega izjemnega plovila. Razstava bo na ogled do 20.avgusta 2020.

Foto: Mitja Zupančič, Franco Juri