Kultura na trgu

Predstavitev nove trojezične knjige Pomorskega muzeja "El Tartini in piassa" (Tartini na trgu) - Zgodba o spomeniku, ki je potekala v sredo, 5. februarja 2020 ob 11. uri v Piranu, je  obeležila prihajajoči Prešernov dan kulture in pričetek letnega programa "Tartini 250" ob 250. obletnici smrti maestra Giuseppeja Tartinija. Avtorica knjige Duška Žitko je o Tartiniju, njegovem spomeniku, kiparju Dal Zottu in trgu spregovorila pred množico Pirančanov in gostov, ki so se zbrali na Tartinijevem trgu, pred spomenikom, postavljenim v čast piranskemu glasbenemu velikanu, nato je obiskovalce vodila še na ogled prenovljene muzejske zbirke v Tartinijevi rojstni hiši. Knjigo lahko kupite na recepciji Pomorskega muzeja, v soboto 8. februarja, ob kulturnem prazniku, s 25-odstotnim popustom.