Predstavitev monografije dr. Nadje Terčon Sava & Jolanda v Ribiškem muzeju tržaškega primorja v Križu

Slavistično društvo Trst-Gorica-Videm vabi na predstavitev monografije dr. Nadje Terčon »Sava & Jolanda. Prvi slovenski in jugoslovanski pomorščakinji. Ženske in morje ter vstop Slovenk v moški svet pomorskega poklica«,

v četrtek, 9. septembra 2021, ob 17h v Ribiškem muzeju tržaškega primorja, Križ - S. Croce 6.

Ob avtorici dr. Nadji Terčon, kustosinji za novejšo zgodovino pomorstva, bodo prisotni Franco Juri, direktor Pomorskega muzeja »Sergej Mašera« Piran, Tamara Kaluža, hčerka prve slovenske pomorščakinje, in Franko Košuta, ladjedelski inženir in gonilna sila kulturnega društva Ribiškega muzeja tržaškega primorja v Križu.
Vstop dovoljen le z zelenim potrdilom.
V primeru slabega vremena bo dogodek potekal v domu Alberta Sirka.