El Tartini in piassa (Tartini na trgu)

Duška Žitko

Publikacija El Tartini in piassa, Zgodba o spomeniku z izbranimi fotografskim, pisnim, kulturnozgodovinskim in umetniškim gradivom, ki je bilo javnosti prvič predstavljeno na razstavi v Piranu, nato pa z gostovanjem razstave tudi v Trstu in v Pulju, osvetljuje številna pomembna in zanimiva zgodovinska dejstva. Njeni protagonisti so Tartinijev trg – kulturnozgodovinski osrednji mestni prostor – in člani organizacijskega odbora za postavitev spomenika – ambiciozni meščani, naročniki spomenika, ki je emblem mesta in kulture. Osrednja lika zgodbe pa sta kvalitetno likovno delo – Tartinijev spomenik, umetnina trajne vrednosti in sporočilnosti, ter njen avtor – beneški kipar Antonio Dal Zotto. V vse bolje preučenem opusu je prav piranska skulptura prepoznana kot njegov najboljši javni spomenik, plod zrelega obdobja. Načrtoval jo je, kot je zapisal, skupaj z ženo Ido Lessiach Naya, ko sta raziskovala in odkrivala osebnost in delo Giuseppeja Tartinija.

Cena: 17,00 €

Naročilo: