Odprtje razstave Pomorska policija: od narodnega zaščitnika do pomorskega policista

Razstavo smo odprli v razstavišču Infocentra Pomorskega muzeja Monfort v Portorožu, v petek 7. oktobra 2022. Na ogled bo do 10. januarja 2023.

Razstavo je predstavila kustosinja Muzeja slovenske policije Darinka Kolar Osvald.

Razstava Slovenska Pomorska policija: od narodnega zaščitnika do pomorskega policista, ki je nastala v sodelovanju med Policijsko upravo Koper, Muzejem slovenske policije in Pomorskim muzejem »Sergej Mašera« Piran, predstavlja bogato zgodovino slovenskega policijskega pomorstva. Popelje nas od prvih varuhov morske meje Narodnih zaščitnikov, ki so začeli delovati leta 1947, preko pristaniške ljudske milice in mejne milice Koper do pomorske policije v samostojni Sloveniji. Razstava, ki obeležuje 75 letnico slovenske pomorske policije je svojstven dokument časa, ki prikazuje vlogo slovenskih varnostnih organov na pomorskem področju. To zgodovinsko dejstvo pa ima velik pomen, saj Slovenijo povezuje s pomorskimi in mediteranskimi državami.