Virtualna plovba z muzejskim istrskim topom Adria

V petek, 18.  03 . 2022, je v Infocentru Monfort v Portorožu potekala predstavitev nove virtualne izkušnje, ki jo lahko doživite v Pomorskem muzeju.

Do sedaj so bila v muzeju na voljo 3D očala in tablični računalniki, ki so obiskovalcem, zlasti osebam z gibalno oviranostjo, omogočala virtualni ogled Tonine hiše in Muzeja solinarstva. Virtualni ogled dveh zbirk smo razvili leta 2019 v okviru projekta COME-IN! (program Interreg Srednja Evropa).

V letošnjem letu pa je Pomorski muzej, ponovno v sodelovanju s podjetjem Izstop d.o.o., virtualni izkušnji dodal še plovbo po Piranskem zalivu na krovu istrskega topa Adria.

Predstavnikom muzejev in medijev ter drugim obiskovalcem smo predstavili zanimivosti, ki jih ponuja virtualna in obogatena resničnost. V praktičnem delu so lahko udeleženci dogodka preizkusili virtualno plovbo.

Kako je potekalo snemanje plovbe si lahko ogledate na povezavi: